POSTUP REALIZACE

Mobilní domy jako alternativa klasickým domům

POSTUP REALIZACE

Protože vaše nejčastější otázke je “jaký je postup realizace našeho domu“, uveřejňujeme zde pro vás celý postup, jak to funguje a kolik kdy platíte:

  • Výběr domu – na těchto našich stránkách si vyberete pro vás nejvhodnější dům a společně provedeme konfiguraci vašeho domu tak, aby splňoval vaše požadavky pro bydlení vaší rodiny, k domu si vyberete například garáž, terasu, bazén, wellnes a další.
  • Projekt – následně pro vás zpracujeme projekt vašeho domu, který obsahuje vypracování vizualizace vybrané konfigurace vašeho budoucího domu, vyhledání pozemku pokud nemáte vlastní a zajištění stavební povolení na příslušném stavebním úřadu.
  • Hledání a prověření pozemku – pokud máte pozemek je to snazší, ale pokud nemáte, pozemek pro vás vyhledáme a prověříme, jestli je možné na tomto pozemku náš dům stavět. A není podmínka kupovat jen drahý stavební pozemek, náš dům dokážeme umístit na podlážky a “nekopnout do země”, pak je možné dům stavět jen na ohlášení, bez nutnosti získání stavebního povolení. K tomu je potřeba výkres domu, umístění na pozemku a žádost, což pro vás rádi připravíme, cena projektu je 50.000 Kč
  • Podpis smlouvy – pokud máte financování, připravený pozemek a vybraný dům i schválenou stavbu, pak spolu podepíšeme smlouvu a domluvíme systém plateb:
  •   –  po podepsání smlouvy klient platí zálohu ve výši 50% domluvené ceny domu                 –   po dokončení stavby domu klient hradí zálohu ve výši 25%                                             –   po předání hotového domu klient pro hradí doplatek 25% .
  • Příprava a realizace stavby – jakmile máme podepsanou smlouvu a uhrazenou první zálohu, začne stavba tím, že připravíme pozemek a připojení domu na betonové patky, nebo zemní vruty, pokud je dům zvednutý na podlážky. Stavba pak probíhá velmi rychle, pokud klient platí domluvené zálohy. Stavba samotného domu trvá týden, ale celá stavba včetně stavby domu, připojení a vybavení trvá jeden měsíc.
  • Doplňkové více práce – po dokončení stavby domu chce klient často přidat další doplňky jako jo bazén, wellnes, terasa, pergola a další. Na tyto doplňkové práce uzavřeme novou smlouvu a klient uhradí 50% domluvené platby předem před zahájením více prací a zbytek po dokončení domluvených více prací. Následně vám dům předáme.